Inżynier aplikacyjny w firmie z branży automatyki przemysłowej

W 40. odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Omron w Tychach, która działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy, jak wygląda praca inżyniera aplikacyjnego w firmie z branży automatyki przemysłowej.

Japońska firma Omron jesienią 2018 roku otworzyła w Tychach zautomatyzowane i zrobotyzowane laboratorium. Omron Innovation Lab służy do prezentacji oraz testów funkcjonalności i możliwości związanych z nowoczesną automatyzacją w środowisku zbliżonym do realiów prawdziwej fabryki.

Omron zajmuje się produkcją i sprzedażą produktów do wykrywania i sterowania w 117 krajach na całym świecie zatrudniając 36 tys. pracowników. Produkty firmy obejmują urządzenia sterujące, podzespoły elektroniczne, elektronikę motoryzacyjną, systemy infrastruktury oraz rozwiązania z zakresu opieki zdrowotnej.

Japońska firma, jako lider w automatyce przemysłowej, dysponuje szeroką gamą elementów i urządzeń sterujących, począwszy od czujników przetwarzania obrazu i innych urządzeń wejściowych, a kończąc na różnych sterownikach i urządzaniach wyjściowych, takich jak serwonapędy, a także gamie urządzeń zabezpieczających i robotów przemysłowych.

ODCINEK 40.

Japońska firma Omron jesienią 2018 roku otworzyła w Tychach zautomatyzowane i zrobotyzowane laboratorium.

Firma Omron jest zaangażowana we wprowadzanie innowacji w zakładach produkcyjnych. W Tychach otwarto laboratorium, w którym przeprowadzane są testy koncepcyjne dla klientów. - Zadaniem inżyniera aplikacyjnego jest m.in. zaproponowanie rozwiązań, które pozwolą zautomatyzować dany proces – mówi Ryszard Rozmus, inżynier aplikacyjny w Omron Polska. – Inżynier aplikacyjny jest pierwszą osobą, która podpowiada klientowi, jakie rozwiązanie powinien zastosować. Po ustaleniu, w jaki sposób będziemy dany proces usprawniać, mamy możliwość przetestowania procesu w naszym laboratorium. Pozwala nam to na wprowadzenie konkretnych zmian na miejscu oraz skrócić czas pracy nad wdrożeniem całej linii produkcyjnej poprzez przetestowanie konkretnych elementów – dodaje.

Osoby chcące podjąć pracę na tym stanowisku powinny mieć wiedzę techniczną oraz wyobraźnię przestrzenną. – Na tym stanowisku dobrze sprawdzają się inżynierowie z wykształceniem technicznym, najczęściej z obszaru automatyki i robotyki – podkreśla Ryszard Rozmus.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas