Operator montażu zabezpieczenia różnicowoprądowego

W dwudziestym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Hager Polo Produkcja w Tychach, która mieści się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy, jak wygląda praca operatora montażu zabezpieczenia różnicowoprądowego.

Hager Group jest wiodącym dostawcą rozwiązań i usług związanych z instalacjami elektrycznymi w budynkach mieszkalnych, handlowych i przemysłowych. Początki Hager Polo w Polsce to rok 1992 i powstanie firmy p.v.p oraz 1993 rok, kiedy powstała firma Polo Systemy Elektroinstalacyjne, w której rozpoczęto produkcję osprzętu elektroinstalacyjnego w postaci gniazd i łączników. Firma przeszła rewolucyjną zmianę w 2002 roku po połączeniu z Grupą Hager.

Hager Polo Produkcja w Tychach produkuje osprzęt elektroinstalacyjny, aparaturę modułową oraz wyłączniki mocy. To 2328 rodzajów wytwarzanych produktów oraz 17 mln sztuk wyrobów produkowanych w ciągu roku. Obecnie w Tychach zatrudnionych jest ponad 600 osób w firmie produkcyjnej oraz ponad 100 w firmie handlowej należących do Hager Group. W spółce handlowej poszukiwani są pracownicy do działu wsparcia technicznego, obsługi klienta oraz działów handlowych. W przypadku spółki produkcyjnej Hager Group w Tychach poszukuje techników utrzymania ruchu, , inżynierów procesu oraz pracowników na stanowiska montażu ręcznego.

ODCINEK 20.

Hager Polo Produkcja w Tychach produkuje osprzęt elektroinstalacyjny, aparaturę modułową oraz wyłączniki mocy. To 2328 rodzajów wytwarzanych produktów oraz 17 mln sztuk wyrobów produkowanych w ciągu roku.

Hager Polo Produkcja w Tychach działa na terenie tyskiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – W odpowiedzi na potrzeby kadrowe naszych inwestorów, zaangażowaliśmy się w projekty edukacyjne. Wraz z firmą Opel Manufacturing Poland oraz Miastem Tychy uruchomiliśmy projekt „Trafny wybór- czas na zawody techniczne”, którego celem jest utworzenie 3 klas branżowych w wybranych tyskich szkołach średnich. Inne projekty edukacyjne Podstrefy Tyskiej KSSE to: „Sięgam po przyszłość -odkrywam moje mocne strony”, czy konkurs „Wyprawa po przyszłość” oraz organizacja wizyt studyjnych w firmach Podstrefy Tyskiej KSSE. Wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy (PUP) oraz Okręgową Izbą Przemysłowo-Handlową zorganizowaliśmy też Giełdę Pracy w Tychach- mówi Ewa Stachura-Pordzik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierująca tyską podstrefą KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas