Jak wygląda praca automatyka?

W trzecim odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Bitron Poland w Sosnowcu, która mieści się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W sosnowieckiej fabryce pokażemy m.in. jak wygląda praca na stanowisku automatyka.

Bitron Poland na sosnowieckim rynku istnieje od 20 lat. Obecnie w Sosnowcu mieszczą się dwa zakłady produkcyjne tej firmy. Pierwszy zakład, Bitron Poland Electronics to zintegrowane, nowoczesne centrum tworzenia elektroniki oraz wyspecjalizowane i zaawansowane technologiczne linie produkcyjne. - Dzięki wykwalifikowanej kadrze, dostępie do nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystaniu najnowszych technologii jesteśmy jednym z wiodących producentów elektroniki na świecie dla firm z branży AGD, automotive, HVAC oraz sektora energetycznego – mówi Miłosław Hetnał, dyrektor do spraw personalnych w Bitron Poland Electronics.

ODCINEK 3.

Bitron Poland Electronics jest wiodącym producentem elektroniki na świecie dla firm z branży AGD, Automotive, HVAC oraz sektora energetycznego. Obecnie zakład poszukuje inżynierów, techników i technologów w takich działach jak: produkcja, jakość, inżynieria procesu, inżynieria testów i utrzymanie ruchu.

Druga hala, Bitron Poland Electromechanical Products to zakład, który podzielony jest na wydziały Eldom, w którym montowane są podzespoły do sektora AGD, wydział tworzyw sztucznych oraz wydział gum. Zakład posiada również swoje obszary badawczo rozwojowe oraz dwa laboratoria mechaniczne i chemiczne. Zakład w Sosnowcu poszukuje osób do pracy w takich działach jak: produkcja, jakość, inżynieria procesu, inżynieria testów, utrzymanie ruchu.

Bitron Poland działa na terenie sosnowiecko-dąbrowskiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Od początku roku pozyskaliśmy - tylko w podstrefie sosnowiecko-dąbrowskiej KSSE – już 10 projektów inwestycyjnych, dzięki którym powstanie co najmniej 279 nowych miejsc pracy, a przedsiębiorcy utrzymają aż 6,5 tysiąca już istniejących. Są to kolejne przedsięwzięcia z branży motoryzacyjnej, przetwórstwa metali, logistycznej, czy spożywczej – mówi Mateusz Rykała, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierujący podstrefą sosnowiecko-dąbrowską KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas