Ślusarz w dziale produkcji maszyn

W szesnastym odcinku programu „Chcę u Ciebie pracować” odwiedziliśmy firmę Macro Molds w Tychach, która mieści się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym razem pokażemy jak wygląda praca ślusarza w dziale produkcji maszyn.

Firma Macro Molds powstała w maju 2005 roku. Rok później, w sierpniu, oddano do użytku budynek o powierzchni użytkowej 2 tys. metrów kwadratowych. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na branży motoryzacyjnej, w mniejszym stopniu na producentach AGD, elektroniki i innych branżach. Firma zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem form wtryskowych do tworzyw i gumy, tłoczników i wykrojników i pokrewnych narzędzi produkcyjnych. Osobny wydział zajmuje się również naprawami i modyfikacjami tych narzędzi. Trzecią specjalnością firmy są maszyny specjalne, projektowane i wykonywane na zamówienie, począwszy od prostych stanowisk montażowych po całkowicie zautomatyzowane linie montażowe. Ostatnio również wyposażane w roboty przemysłowe. Macro Molds jest związana kapitałowo z francuskim producentem maszyn specjalnych firmą Tecma oraz poprzez 2 spółki joint venture współpracuje z narzędziowniami z Korei Południowej, Chin, Portugalii i Francji.

W firmie Macro Molds zatrudnionych jest 130 osób. Obecnie firma w Tychach poszukuje pracowników na stanowiska: ślusarz narzędziowy, konstruktor maszyn, konstruktor form, manager projektu oraz automatyka i programistę maszyn. Szczegóły i wymagania na konkretne stanowiska znajdują się na stronie internetowej firmy w zakładce „praca”.

ODCINEK 16.

Działalność firmy od samego początku koncentruje się na branży motoryzacyjnej, w mniejszym stopniu na producentach AGD, elektroniki i innych branżach.

W przypadku ślusarza, czyli stanowiska przedstawiającego w tym odcinku , wymaga się co najmniej średniego wykształcenia w kierunku mechanicznym lub pokrewnym. Osoby chętna podjąć pracę na tym stanowisku powinny znać zagadnienia budowy form wtryskowych, tłoczników lub wykrojników, a także posiadać umiejętność posługiwania się przyrządami sprawdzającymi. Wymaga się również znajomości rysunku technicznego.

Macro Molds w Tychach działa na terenie tyskiej podstrefy należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – W odpowiedzi na potrzeby kadrowe naszych inwestorów, zaangażowaliśmy się w projekty edukacyjne. Wraz z firmą Opel Manufacturing Poland oraz Miastem Tychy uruchomiliśmy projekt „Trafny wybór- czas na zawody techniczne”, którego celem jest utworzenie 3 klas branżowych w wybranych tyskich szkołach średnich. Inne projekty edukacyjne Podstrefy Tyskiej KSSE to: „Sięgam po przyszłość -odkrywam moje mocne strony”, czy konkurs „Wyprawa po przyszłość” oraz organizacja wizyt studyjnych w firmach Podstrefy Tyskiej KSSE. Wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy (PUP) oraz Okręgową Izbą Przemysłowo-Handlową zorganizowaliśmy też Giełdę Pracy w Tychach- mówi Ewa Stachura-Pordzik, wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, kierująca tyską podstrefą KSSE.

PARTNER PROGRAMU

Katowicka SSE S.A. została powołana rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 czerwca 1996 roku. Utworzono ją w celu wsparcia i przyspieszenia procesów restrukturyzacyjnych oraz stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest liderem wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych. Obecnie w KSSE działa ponad 300 przedsiębiorstw, które łącznie zainwestowały około 31 mld złotych i stworzyły ponad 76.000 miejsc pracy. KSSE posiada w swej ofercie działki o łącznej powierzchni 2614ha w 40 gminach, z czego 900 ha jest wciąż dostępne dla inwestorów. 

Copyright (c) 2018 POLSKA PRESS GRUPA

Obserwuj nas